
CYBERBEZPIECZNY SAMORZĄD - środki na poprawę cyberbezpieczeństwa
Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z NASK przygotowało środki na poprawę cyberbezpieczeństwa w ramach projektu CYBERBEZPIECZNY SAMORZĄD. Odbiorcami grantu są JST wraz z podległymi jednostkami samorządowymi. Z grantu skorzysta ponad 2500 UM/UG/powiatów.
Środki - wg Regulaminu - można przeznaczyć na działania w obszarach: organizacyjnym, kompetencyjnym, technicznym.
Realizacje MEDIATORA w obszarze organizacyjnym i kompetencyjnym - oferta
1. Ankieta dojrzałości
Wymagane jest przeprowadzenie ankiety początkowej w czasie do 30 dni od zawarcia umowy o grant przez JST oraz końcowej na koniec realizacji projektu. Ankieta to weryfikcja 140 wymaganych działań w obszarze cyberbezpieczeństwa
2. Usługa wsparcia - w trakcie realizacji projektu
Oferujemy usługę wspomagającą realizację projektu. W ramach tej usługi przygotujemy niezbędną dokumentację zgodną z wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów z udziałem środków unijnych na lata 2021-2027 i w zgodzie z programem FERC oraz wymaganą po stronie Grantobiorcy (sprawozdania, oświadczenia, konkursowa).
W skład naszego zespołu wchodzi specjalista ds. wykorzystania środków unijnych oraz ekspert z zakresu cyberbezpieczeństwa, niezbędny przy parametryzowaniu wydatków w ramach grantu. Stworzona dokumentacja powinna być oparta o wnioskowane zakupy i wynik przeprowadzonej ankiety dojrzałości.
3. Realizacja projektu w obszarze organizacyjnym:
-
Opracowanie, wdrożenie, dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI),
-
Usługa wsparcia po wdrożeniu SZBI przez okres 12 m-cy,
-
Audyt KRI po wdrożeniu SZBI, zgodny z Rozporządzeniem KRI
-
Audyt KRI wynikający z Rozporządzenia KRI (także dla jednostek podległych)
4. Szkolenia - obszar kompetencyjny:
- Szkolenia z podstaw cyberbepieczeństwa
- Szkolenie dla kadry z zakresu wdrożonego SZBI
- Szkolenia dla kadry i działu IT z zakresu zastosowanych środków bepieczeństwa
- szkolenia dla działu IT (indywidualny zakres)
Nasze doświadczenie z zakresu cyberbezpieczeństwa poparte jest wieloma zleceniami z zakresu cyberbezpieczeństwa (audyty KRI, audyty cyberbezpieczeństwa, diagnozy w ramach Cyfrowa Gmina/Powiat w liczbie ponad 100, wdrożenie SZBI) . Przykładowe referencje:
audyt KRI Pow.Puławy , audyt dla SPZOZ MULTIMED , audyt dla Szpital Miejski w Elblągu , audyt dla Szpital Powiatowy w Kętrzynie , audyt KRI dla PUP Leszno , audyt KRI dla Pow.Goleniowski , audyt KRI dla GUNB , audyt KRI dla Pow.Puławy
Zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy szczegóły naszej oferty.